Sporočanje stanja vodomera

Izvajalec javne službe pri uporabnikih praviloma najmanj enkrat letno ugotavlja dejansko porabo in izvede poračun preteklega obračunskega obdobja. V kolikor želite (v izogib poračunom) popis vodomera tudi v vmesnem obdobju, nam lahko mesečno, in sicer do 25. v mesecu, sporočate stanja na telefonske številke, navedene na računu. Prav tako imate možnost sporočanja stanj preko spletnega mesta www.komunala.info. Če želite, lahko račun prejmete na vaš elektronski naslov. Ob prijavi na E-račun se lahko odločite, da ne boste več prejemali računa v papirnati obliki. E-račun za naše storitve preko varne in zanesljive storitve spletnega bančništva pa boste lahko prejemali v spletno banko v naslednjih mesecih.

Za dodatne informacije pri prijavi na www.komunala.info nas pokličite na 07 48 17 249.

Ravnanje z odpadki

  • V petek, na dan reformacije, 31. 10. 2014, bomo odpadke odvažali po urniku;
  • V mesecu septembru smo izvajali akcijo zbiranja nevarnih odpadkov iz gospodinjstev, skupno smo zbrali 3.728 kg nevarnih odpadkov. Nevarne odpadke in ostale ločeno zbrane odpadke lahko skozi vse leto oddate na Centru za ravnanje z odpadki Spodnji Stari Grad, ob delovnikih med 7.00 in 20.00 uro (marec – oktober), v zimskem obdobju pa med 7.00 in 18.00 (november – februar), ob sobotah med 7.00 in 12.00
  • Odvoz kosovnih odpadkov lahko vsako gospodinjstvo naroči enkrat letno, na telefonsko številko 07 48 17 278. Izvedba storitve je brezplačna.
  • Vsa embalaža, razen steklene in papirne, torej plastična, kovinska in sestavljena (tetrapak), se lahko odlaga v posode z rumenimi ali modrimi pokrovi. Sortirna linija nato loči kovinsko, sestavljeno in plastično embalažo.
  • Obveščamo vas, da izvajamo poostren nadzor vsebine odpadkov v posodah za mešane komunalne odpadke. V primeru nepravilnega odlaganja vam Medobčinski inšpektorat izda globo, zato predlagamo, da dosledno ločujete.

Kaj ne sodi v kanalizacijo?

V kanalizaciji žal pogosto najdemo stvari, ki vanjo ne sodijo! Vlažilni robčki, palčke za ušesa, odpadna olja in podobno ovirajo ali celo onemogočijo pretok odpadne vode in škodujejo napravam na kanalizacijskem sistemu (poškodbe, obrabe, okvare, ustavitve procesov čiščenja, itd.).

Poudariti želimo kaj v odtoke NE sodi:

  • Ostanki pripomočkov za osebno higieno in zaščito (vlažilni robčki, palčke za ušesa, higienski vložki, tamponi, britvice, robčki za nego dojenčka,povoji, obliži, gaze).
  • Maščobe iz gospodinjstev, odpadna mineralna olja, barve, laki in naftni derivati.
  • Strupene snovi in snovi, ki razvijajo strupene pline ali eksplozijske mešanice (npr. kisline, alkalije, fitofarmacevtska sredstva, zdravila).
  • Organski odpadki (npr. gospodinjski odpadki in ostanki hrane, zelenjave, rastlin, plevel, celo deli živalskih trupel in ostanki kolin).
  • Pepel, kosti, mavec, beton, pesek, tekstil, les, perje, dlaka, steklo, žagovina, plastika, gradbeni odpadki.